Zagospodarownie powierzchni

Japoński typ ogrodów

W ogrodach japońskich murawy nie są wymagane, gdyż za podłoże zostać może stosowany żwirek czy kamyczki, jak to możemy spostrzec w wielu aranżacjach japońskich. Wówczas specjalnymi grabiami zostają na wyżej wspomnianym żwirowym trawniku wyżłobione przeróżne wzorki, jakie nadają nader śliczny rezultat wizualny. Lecz niestety, jeśli ktoś uwielbia nader zieleń to tutaj nie znajdzie dla siebie nic. Żwirek ma zastosowanie naśladować wodę a kamienie wyspy i często są kojarzone z filozofią zen.

Zaplanowana naturalność

Za to, gdy ktoś szalenie uwielbia różnokolorowe ogródki oraz zielone trawniki to też wyszuka swój charakter w ogródkowych stylach japońskich. Generalnie układy posiadają wyrażać normalną naturę, ale nie za niezwykle się ją kopiuje oraz wszyscy w Japonii kreując ogródki robią wszystko aby nie stało się widać tutaj „ręki człowieka” oraz aby stało się w pełni naturalnie. Albowiem medytacje na łonie naturalnej przyrody są szalenie dobre oraz popularne.

Woda i kamienie

Tak, iż właściwie każdy znajdzie się pod postacią japońskim aranżując sad a odcienie oraz dodatkowo wynik ostateczny być może naprawdę niebywale zaskakująco dobry. Przystoi zdawać sobie sprawę, iż kluczowym czynnikiem jest woda w wyżej wspomnianym stylu i opłaca się ażeby było zaprojektować pewne, choć niezbyt duże oczko wodne. Równie istotny będzie większy kamień, który będzie symbolizował trwałość przyrody.